Drukuj

II WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD- SPOTKANIE Z FOLKLOREM’ KURZĘTNIK 2012

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageNiedzielnym słonecznym popołudniem kurzętnicki amfiteatr rozbrzmiał ludową nutą. Na plenerowej scenie podczas II Wojewódzkiego Spotkania z Folklorem’ Kurzętnik 2012 zaprezentowało się dziesięć zespołów folklorystycznych z terenu Warmii, Mazur i Powiśla. Ich krótką charakterystykę działalności przedstawiła Anna Lewicka- instruktorka „Anibabek”.

Drukuj

MINI EURO KURZĘTNIK 2012

Super User. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

Image8. czerwca 2012r. w dzień inauguracji Euro 2012 Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku oraz sołectwo Brzozie Lubawskie zainicjowało turniej naśladujący prawdziwe rozgrywki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbyły się na boisku wiejskim w Brzoziu Lubawskim.

Drukuj

PIOSENKI DLA MAM ZABRZMIAŁY W KURZĘTNIKU

Anna Błaszkowska, GCK Kurzętnik. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageW Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku spotkały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kurzętniku, aby jak co roku uczcić Dzień Matki. Zaproszenie pań przyjęli także wójt gminy- Wojciech Dereszewski, sekretarz gminy- Teresa Łątkowska, przewodniczący Rady Gminy- Zbigniew Lewicki oraz dyrektor GCK w Kurzętniku- Roman Lewicki.

Drukuj

DWA ZŁOTA NA GRUDZIĄDZKIEJ GAPIE DLA SOLISTEK Z GCK

Anna Błaszkowska, GCK Kurzętnik. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageSylwia Lewicka i Monika Weisgerber solistki z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku reprezentowały gminę Kurzętnik podczas XIX edycji Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych, czyli GAPA 2012. Jest to prestiżowa impreza o zasięgu regionalnym, która promuje najlepszych artystów-amatorów z regionu Warmii i Mazur, którzy prezentują swoje umiejętności z  zakresu tańca, muzyki i plastyki. Nasze wokalistki zmagały się wokalnie z 58 wykonawcami z różnych szkół i ośrodków kultury z całego regionu.

Drukuj

KONCERT DLA MAM

Anna Błaszkowska, GCK Kurzętnik. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageKoncert „Serce Matki”, który odbył się w niedzielne popołudnie w kurzętnickim amfiteatrze zainaugurował cykl spotkań z muzyką w Kurzętniku organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Był on niecodzienną okazją do spotkania z muzyką operową, operetkową i musicalową. Dedykowany był wszystkim mamom z okazji ich zbliżającego się święta. Z zaproszenia wójta gminy- Wojciecha Dereszewskiego i dyrektora GCK- Romana Lewickiego skorzystali Krzysztof Gwiazda (bas, baryton), Agnieszka Wasilewska (sopran) i Tomasz Putrzyński (fortepian).

Drukuj

„KURCZACZKI” ŚPIEWAŁY BISKUPOWI

Anna Błaszkowska, GCK Kurzętnik. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageW ubiegłym tygodniu w parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Kurzętniku odbyła się wizytacja kanoniczna księdza biskupa Andrzeja Suskiego, która zakończyła jego pobyt w dekanacie Kurzętnik. Jednym z punktów pobytu biskupa w każdej parafii jest błogosławieństwo małych dzieci. W naszej parafii to błogosławieństwo miało miejsce przy krzyżu na placu amfiteatru w Kurzętniku, które poprzedzone było procesją z kościoła.

Drukuj

RODZINNA MAJÓWKA W KURZĘTNIKU

Anna Błaszkowska, GCK w Kurzętniku. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageW niedzielne popołudnie dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku - Roman Lewicki zaprosił mieszkańców Kurzętnika i okolic na majówkę. Zarówno najmłodsi uczestnicy majowego festynu, jak i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały atrakcje w postaci gier i zabaw zespołowych urozmaicone licznymi konkursami. Można było wysłuchać repertuaru prezentowanego przez orkiestrę dętą funkcjonującą przy GCK, pośmiać się z dowcipów kabaretu „Beznazwy” oraz podziwiać tańce zespołu tanecznego z GCK.

Drukuj

KSIĄŻKOWY PODARUNEK OD ŻOŁNIERZY DLA KURZĘTNICKIEJ BIBLIOTEKI

Anna Błaszkowska, GCK w Kurzętniku. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

ImageGminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku wzbogaciła swój księgozbiór o pokaźną sumę woluminów- 33 667 sztuk. Dodatkowo do biblioteki funkcjonującej przy kurzętnickim GCK wpłynęły kasety magnetofonowe, video, płyty CD i DVD oraz mapy. Tak drogocenny prezent biblioteka otrzymała od działającej przy Jednostce Wojskowej w Ostródzie Biblioteki Garnizonowej Klubu Jednostki Wojskowej. Zbiory książek, kaset, płyt i map Gminna Biblioteka Publiczna uzyskała dzięki staraniom dyrektora GCK Romana Lewickiego kierowanym do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Drukuj

TAŃCZYLI I LICYTOWALI DLA PATRYCJI

Anna Błaszkowska, GCK w Kurzętniku. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

18. lutego w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się bal charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla 11 - letniej Patrycji Czołby, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Patrycja wraz ze swoimi rodzicami była obecna na balu.

Inicjatorami tego szczytnego przedsięwzięcia byli Wojciech Dereszewski - wójt gminy Kurzętnik i Roman Lewicki- dyrektor GCK w Kurzętniku.

ImageO część muzyczną zadbał zespół „Live Day” grający społecznie. Przy repertuarze „ Live Day” bawiły się 84 osoby. Podczas zabawy odbyła się także charytatywna licytacja, którą poprowadzili Grażyna Jonowska z „Gazety Nowomiejskiej” i Roman Lewicki. Dzięki aukcji zebrano 4.600 zł. Otwartość uczestników balu, sponsorów, obsługi kuchni, która pracowała za darmo zaowocowała kwotą 8.800 zł.

Drukuj

ZAKOCHANE MELODIE W GCK W KURZĘTNIKU

Anna Błaszkowska, GCK w Kurzętniku. Opublikowano w Wydarzenia 2012 rok

Image12. lutego 2012 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się koncert walentynowy „Zakochane melodie II ”, który był okazją do wysłuchania miłosnych piosenek w aranżacji chóru Cantamus prowadzonego przez Iwonę Mrozińską, przy akompaniamenci Marii Artiemiew.