Koncert Walentynkowy "W muzycznych objęciach"

Redaktor GCK. Opublikowano w Wydarzenia 2017 rok

imagesNajpiękniejsze melodie o miłości rozbrzmiały w niedzielne popołudnie w kurzętnickim centrum kultury.

Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku było organizatorem niezwykłego walentynkowego wydarzenia muzycznego – „W muzycznych objęciach”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół „Artist”, duet sopranistki Magdaleny Chmieleckiej i barytona Kamila Pękali. Wokaliści zadbali, aby nie zabrakło romantycznych utworów o miłości, która jest największą inspiracją artystów. Po...dczas walentynkowego występu można było usłyszeć między innymi utwór z repertuaru Mieczysława Fogga „Nasza jest noc”, pieśń „Funiculi, funicula”, „Walca cesarskiego” Straussa, arię duetu Papagena i Papageny z opery „Czarodziejski flet” Mozarta, a także pieśń „Bo to jest miłość” z operetki Kalmana „Księżniczka czardasza”. Koncert piosenek o miłości dostarczył zebranym w kurzętnickim centrum gościom wielu niezapomnianych wrażeń, a znane standardy muzyczne nucili wszyscy. Rozbrzmiały zarówno utwory refleksyjne, skłaniające do zadumy, jak i powodujące szybsze bicie serca, utwory w nowej interpretacji. Publiczność wysłuchała piosenek opowiadających o barwach uczuć, przepełnionych niezwykłymi historiami miłosnymi, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.