Spotkanie z Mikołajem

Redaktor GCK. Opublikowano w Wydarzenia 2014 rok

Image06. grudnia najmłodsi mieszkańcy gminy Kurzętnik spotkali się z Mikołajem w kurzętnickim centrum kultury. Na uczestników mikołajkowego popołudnia czekało mnóstwo konkursów. Pojawił się także najważniejszy i długo wyczekiwany gość- święty Mikołaj, który przyniósł worek pełen słodkich prezentów.

Anibabki wyśpiewały srebro.

Redaktor GCK. Opublikowano w Wydarzenia 2014 rok

ImageW Świeciu nad Osą odbył się I Konkurs Twórczości Artystycznej Seniorów, którego celem była integracja osób III wieku. W konkursie uczestniczyło 13 zespołów m.in. z Chełmna, Lubicza Górnego, Jabłonowa Pomorskiego, Wąbrzeźna, Radzynia Chełmińskiego. Nie zabrakło tam również naszych Anibabek.

Nasze wokalistki na Festiwalu w Warszawie.

Redaktor GCK. Opublikowano w Wydarzenia 2014 rok

imageWokalistki z kurzętnickiego centrum kultury: Kinga Płotka oraz Sylwia i Aleksandra Lewickie, wzięły udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Ten Ton” w  Warszawie.  Festiwal promuje młodych wokalistów, swoją tradycją nawiązuje do polskiego repertuaru, stworzonego przez najlepszych jego twórców. „Ten Ton” ma stałe miejsce na krajowej mapie muzycznych wydarzeń, dobrą markę w środowisku pedagogów wokalnych i ich podopiecznych. Uczestnictwo festiwalowe, udział laureatów w specjalistycznych warsztatach i w koncercie laureatów, kontakt osobisty z autorytetami w dziedzinie piosenki - bardzo istotnie wpływa na rozwój osobowości artystycznej i scenicznej adeptów sztuki wokalnej.

Kinga wróciła zadowolona z Kowalewa Pomorskiego.

GCK. Opublikowano w Wydarzenia 2014 rok

Image-2Podczas XXII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Kowalewie Pomorskim zaprezentowało się 40 wykonawców — soliści i zespoły ze szkół, ośrodków kultury i parafii Diecezji Toruńskiej. Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku reprezentowała Kinga Płotka, która w kategorii do 12 lat zdobyła 3 miejsce wykonując piosenkę "Wśród tylu dróg". Kingę do występu przygotowała Monika Weisgerber.