Joomla!. Opublikowano w O nas

KURCZACZKI

KURCZACZKI to zespół wokalno- instrumentalny, który powstał przy Gminnym Centrum Kultury w 1998 roku. Wiele emocji wzbudził wybór nazwy dla małych artystów. Pochodzą oni z terenu gminy Kurzętnik, która w herbie ma koguta, więc zespół nazwano „Kurczaczki”.

Od początku istnienia dziecięca grupa dała wiele występów, koncertów, brała udział w wielu przeglądach i konkursach. Jest wiele uroczystości lokalnych, w których Kurczaczki uczestniczą: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, wszelakiego rodzaju festyny letnie i jesienne, dożynki i wiele, wiele innych imprez, na które ten dziecięcy zespół jest zapraszany.

Zespół tworzy około 25 osób w wieku 4-11 lat, które występują w regionalnych strojach lubawskich. Założycielem i instruktorem zespołu jest Anna Lewicka.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

ImageMłodzieżowa Orkiestra Dęta działa przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku od 2008 roku. Jej kapelmistrzem jest Mariusz Brzezicki. Do orkiestry należy młodzież z terenu gminy, która nieodpłatnie rozwija pasję gry na instrumentach dętych. Gminne Centrum Kultury zapewnia młodzieży instrumenty, na których mogą kształcić swoje umiejętności. W swoim repertuarze orkiestra posiada znane standardy muzyki światowej, a także pieśni patriotyczne i kościelne.

Orkiestra uświetnia swoją grą większość imprez lokalnych, jest także zapraszana na uroczystości powiatowe i wojewódzkie.

Kabaret „Różne Odcienie Blondu”

Kabaret „Różne Odcienie Blondu” to grupa pozytywnie zakręconych młodych ludzi o niebanalnym poczuciu humoru, która powstała w 2011 roku przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Kabaretowe umiejętności szlifuje Magda Lemanowska. Tematy czerpią z życia i obserwacji rzeczywistości. Uwielbiają się śmiać i gdy inni śmieją się z nich.

ZESPÓŁ ANIBABKI

ImageAnibabki to zespół wokalno- instrumentalny działający od 1999 roku lat przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Zespół tworzą panie z gminy Kurzętnik, które w regionalnych strojach Ziemi Lubawskiej promują kulturę ludową. Założycielem, kierownikiem i instruktorem zespołu jest Anna Lewicka. Panie z towarzyszeniem keyboardu, a także akordeonu śpiewają głównie piosenki ludowe i biesiadne. Posiadają też w swoim repertuarze pieśni patriotyczne i religijne. Przez te wszystkie lata zespół wyjeżdżał na różne konkursy, przeglądy i spotkania z folklorem, skąd często wracał doceniony i nagrodzony. Anibabki śpiewają na wielu uroczystościach lokalnych, a także w powiecie, województwie i kraju.